Język:

Koniec noszenia protezy

Następnym pacjentem, którego objęliśmy opieką w ramach programu Metamorfozy TVN jest pan Mariusz, emerytowany górnik pochodzący ze Śląska. W wyniku wypadku na motorowerze stracił górne zęby w wieku 16 lat. Na co dzień szczęśliwy mąż i ojciec rzadko pokazywał swój uśmiech światu – proteza była niewygodna i spadała, co sprawiało naszemu pacjentowi duży dyskomfort podczas jedzenia i bardzo krępowało go w kontaktach z ludźmi. 

Po konsultacji w Malo Clinic nasi specjaliści przedstawili panu Mariuszowi plan leczenia polegający na wszczepieniu implantów metodą All-on-4 oraz zamocowaniu jeszcze w tym samym dniu mostu tymczasowego. Dr  K. Kubicka zarekomendowała wykonanie 3 punktowego mostu na zębach własnych, uzupełniając w ten sposób braki w uzębieniu dolnego łuku. Jeszcze tego samego dnia pan Mariusz opuścił naszą klinikę uśmiechając się od ucha do ucha.

Metoda All-on-4 umożliwiła panu Mariuszowi całkowitą metamorfozę uśmiechu już w ciągu jednego dnia. Most tymczasowy już od pierwszej dnia spełni taką samą funkcję, jak naturalne zęby. Po sześciu miesiącach, gdy implant w pełni zintegruje się z kością, most tymczasowy zostanie zastąpiony mostem ostatecznym, wzmocnionym belką tytanową. Nasz pacjent już nigdy więcej nie będzie musiał martwić się niestabilną protezą.

Więcej na https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/metamorfoza-usmiechu-mariusz-zyskal-nowe-zycie-5471548

MALO CLINIC WARSAW

Wyślij nam wiadomość