Język:

już nie obawiam się wyjścia z przyjaciółmi

wyjście z przyjaciółmi do restauracji i obawa przed wypadnięciem protezy to była główna przyczyna stresu i wycofania się z życia naszej pacjentki.

Problem z zębami

Już w dzieciństwie u Pani Natalii rozpoczęły się problemy z zębami.  W wieku 14 lat górne zęby zostały usunięte. Pani Natalia spotkała się z okrutnymi komentarzami rówieśników, co odbierało jej pewność siebie i radość.  W dzisiejszej stomatologii zawsze walczy się o uratowanie każdego zeba,  nie wyrywa się zębów profilaktycznie. Próchnicę należy leczyć, żeby uniknąć utraty zębów.

Pani Natalia postanowiła odzyskać powstrzymywany od wielu lat uśmiech od wielu i zamienić niewygodną protezę na stały most na implantach, wybrała Malo Clinic w Warszawie.  


Zanik kości


Przedwczesne usunięcie zębów sprawiło, że u Pani Natalii doszło do znacznej utraty kości w szczęce. Najczęściej wydaje nam się, że utrata kości dotyczy wyłącznie osób starszych jednak jest to nieprawdziwe stwierdzenie. Utrata kości nie jest związana wyłącznie z wiekiem. W tym przypadku po usunięciu zębów kość traci swoją funkcję i dochodzi do fizjologicznego zaniku kości. Zadaniem blaszki kostnej jest utrzymanie zębów w zębodole – w przypadku utraty zęba kość przestaje być potrzebna wynikiem czego jest jej resorbcja. U pacjentki zęby zostały usunięte w wieku 14 lat w związku z czym zanik kości był znaczny – pani Natalia nie posiadała zębów ponad 15 lat – według niektórych źródeł w ciągu pierwszych 3 miesięcy po ekstrakcji zanika ok 25% wysokości zębodołu i do 60% jego szerokości, następnie tempo zaniku maleje do 1 % na rok.   

W przypadku Pani Natalii dodatkowym czynnikiem wzmagającym utratę kości było wieloletnie noszenie protezy. Proteza wywołuje nacisk na kość co dodatkowo zwiększa jej zanik.

Zabieg Malo Clinic Protocol w 1 dzień


U Pacjentki wykonano zabieg MCP techniką All-on-4, zaprojektowanie uśmiechu i umiejscowienia implantów na podstawie badań obrazowych. Zabieg Malo Clinic Protocol pozwolił na odzyskanie pełnego uśmiechu w zaledwie jeden dzień. W górnym łuku zespół chirurgiczny Malo Clinic na czele z dr. Armando Lopesem wszczepił 4 implanty, do których przykręcony został most tymczasowy, wykonany w trakcie dnia przez techników z laboratorium protetycznego Malo Clinic.

Pacjentka posiadała własne zęby w żuchwie, więc w łuku dolnym zostało wykonane profesjonalne czyszczenie zębów u higienistki. Dodatkowo zostały wykonane zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej – leczenie próchnicy w zębach dolnych.

Odzyskanie zębów przywróci Pani Natalii nie tylko uśmiech, ale również pewność siebie. Wyjście do restauracji czy zabawa z dziećmi przestanie budzić obawy o wypadanie protezy czy jej uszkodzenie.

link do pełnej metamorfozy w DDTVN https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/stracila-zeby-gdy-byla-nastolatka-teraz-ma-nowy-usmiech-6771273

MALO CLINIC WARSAW

Wyślij nam wiadomość