Metoda All-on-4® to innowacyjna koncepcja rehabilitacji, która w jeden dzień i bez przeszczepu kości pozwala bezzębnym pacjentom uzyskać nowe, stałe zęby, wyglądające i funkcjonujące jak naturalne uzębienie.

Implanty stomatologiczne to najlepsze rozwiązanie w przypadku utraty zębów, ale w niektórych przypadkach znaczny ubytek masy kostnej w miejscu planowanego wszczepienia implantu powoduje konieczność poddania się najpierw czasochłonnej i kosztownej procedurze przeszczepu kości w miejsce ubytku.

Dla tych pacjentów dr Paulo Malo – założyciel MALO CLINIC – opracował metodę All-on-4®, która polega na precyzyjnym umieszczeniu czterech implantów zaprojektowanych tak, by można było ich użyć nawet u pacjentów ze znacznym zanikiem kości. Na implantach już w dniu wykonania zabiegu mocuje się stały most z pełnym uzębieniem. Zabieg All-on-4® może być zastosowany do odbudowy pełnego uzębienia w szczęce lub/i żuchwie.

Dzięki metodzie All-on-4® możesz mieć piękne nowe zęby natychmiast po wizycie w naszej klinice – dotyczy to również osób, które z powodu znacznej utraty kości otrzymały opinię o całkowitej niemożności wszczepienia klasycznych implantów bez wcześniejszego przeszczepu kości.

 Zalety metody All-on-4®

  • Rehabilitacja bezzębia szczęki i żuchwy dzięki zaledwie 4 implantom osadzanym w każdym łuku;
  • Wyeliminowanie procedury przeszczepu kości;
  • Krótki czas zabiegu;
  • Mocowane na stałe uzupełnienie protetyczne już w dniu wykonania zabiegu chirurgicznego;
  • Wysoka estetyka i pełna funkcjonalność zastosowanego rozwiązania;
  • Bezbolesny zabieg;
  • Oszczędność czasu i mniejsze koszty w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości;
  • Wysoki odsetek powodzenia w porównaniu z metodami wymagającymi przeszczepu kości
  • Rehabilitacja skomplikowanych przypadków, dla których dotychczas nie było efektywnej metody leczenia.

Metoda Malo Clinic Protocol krok po kroku

Wprowadzenie implantów

Tytanowe implanty są umieszczane w kości szczęki i/lub żuchwy
Tytanowe implanty stomatologiczne all on 4 mocowane do kości

Łącznik Multi-unit

Specjalnie zaprojektowane łączniki zostają przykręcone do wprowadzonych implantów
łączniki do implantów all on 4

Tymczasowy most

Tymczsowy w pełni funkcjonalny i estetyczny most jest przykręcony na stałe już w dniu zabiegu chirurgicznego
Most do implantów zębnych all on 4

Czy All-on-4® jest dla mnie ?

Podczas pierwszej wizyty w MALO CLINIC Warsaw specjalista oceni stan Twojej jamy ustnej. W trakcie wizyty przedstawimy Ci optymalny sposób leczenia dopasowany do Twojej sytuacji. Uwzględnimy Twoje osobiste oczekiwania oraz odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Podstawowym badaniem wykonywanym podczas konsultacji jest obrazowanie radiologiczne (pantomogram i tomografia komputerowa) wykonywane bezpośrednio w naszej klinice.

Pacjenci trafiają do MALO CLINIC Warsaw w poszukiwaniu alternatywy dla obecnie używanych mostów i protez, które nie spełniają ich oczekiwań. Często informowani w innych klinikach, że wszczepienie implantów ze względu na zbyt małą ilość kości w ich przypadku nie jest możliwe, trafiają do nas oczekując nowoczesnego, szybszego leczenia bez konieczności stosowania dodatkowych zabiegów, w szczególności przeszczepów kostnych.


Czego się spodziewać?

Jeśli metoda Malo Clinic Protocol ( z chirurgicznym zabiegiem All-on-4®) jest dla Ciebie, lekarz omówi przebieg zabiegu oraz przedstawi harmonogram kolejnych wizyt. Opiekun pacjenta sprawdzi dostępne daty zabiegu, zostaniesz umówiony oraz poinformowany o rodzajach płatności. Dodatkową opcją oferowaną w MALO CLINIC jest możliwość rozłożenia płatności na raty. Zależnie od zaproponowanego leczenia pacjenci mają do wyboru kilka opcji.

Dzień zabiegu będzie podzielony na dwie części: pierwszą-chirurgiczną, polegającą na wszczepieniu zwykle 4 implantów (metoda All-on-4®) oraz drugą-protetyczną, w trakcie której zostanie zamocowany do implantów most Malo Clinic Bridge.

Dbając o najwyższą jakość oferowanych rozwiązań, Twój nowy stały most wykonamy w laboratorium protetycznym na miejscu, dlatego naszą klinikę po jednym dniu zabiegowym opuścisz z nowymi zębami, które natychmiast po ich zamontowaniu umożliwią Ci jedzenie, mówienie i prezentację pięknego uśmiechu.


Czym jest most stały MALO CLINIC Bridge?

MALO CLINIC Bridge został opracowany przez specjalistów MALO CLINIC i reprezentuje najwyższą jakość opracowaną w oparciu o technologię CAD/CAM NobelProcera™. Dzięki temu możemy zaproponować Ci stałe rozwiązanie charakteryzujące się funkcjonalnością i estetyką.

Dzięki użyciu wyłącznie najwyższej jakości materiałów takich jak tytan, porcelana czy akryl MALO CLINIC Bridge umożliwia nie tylko odbudowę zębów, ale również rehabilitację tkanek miękkich – dziąseł oraz całego układu żucia.

Most MALO CLINIC Bridge perfekcyjnie symuluje naturalne zęby, znacznie polepsza funkcje fonetyczne oraz żucia, a w dodatku jest łatwy w oczyszczaniu, dzięki czemu nie będziesz miał problemów z utrzymaniem prawidłowej higieny.

Ze względu na walory estetyczne i wysoki poziom zaawansowania technicznego MALO CLINIC Bridge uznawany jest na świecie za idealną protezę stałą do rehabilitacji stomatologicznej osób bezzębnych.

Implanty zębow cała szczęka

Jak będą wyglądać wizyty po zabiegu?

Dobro Pacjentów oraz zadowolenie z naszych usług to priorytet zespołu MALO CLINIC. Na podstawie wieloletnich badań oraz doświadczenia zespołu medycznego w Malo Clinic powstały protokoły zapewniające Pacjentom uśmiech na wiele lat.

Przestrzeganie zasad Protokołu Kontroli Implantologicznych i Protokołu Protetycznego dot. oddania mostu ostatecznego MAB jest warunkiem utrzymania 5 letniej gwarancji Malo Clinic.

Protokół Implantologiczny Malo Clinic – Pacjent po zabiegu wszczepienia implantów (pojedynczych i/lub techniką All-on-4® jest zobowiązany do kontroli implantologicznych po 2, 4, 6 miesiącach od dnia zabiegu, następnie co pół roku przez 5 lat trwania gwarancji Malo Clinic)

Protokół Protetyczny Malo Clinic dot. oddania mostu ostatecznego akrylowo-tytanowego MAB – warunkiem oddania Pacjentowi mostu ostatecznego MAB jest 4-6 wizyt protetycznych.


Posłuchaj co mówią nasi pacjenci po zabiegu All-on-4® zgodnie z protokołem Malo Clinic

Zabieg All-on-4
Uśmiech w 1 dzień
Nowe zęby w 1 dzień
Zabieg All-on-4