Język:

Licówki ceramiczne. Sposób na piękne zęby

licówki stomatologiczne ceramiczne i porcelanowe

Czym są licówki?

Licówki dentystyczne to cienkie płytki z ceramiki lub żywicy kompozytowej, które przylegają do zewnętrznej strony zęba w celu poprawienia jego wyglądu, poprzez zmianę kształtu, koloru, czy wyrównanie powierzchni zęba.

Licówki są formą zabiegu estetycznego. Są bardzo trwałe. Prezentują wysoki i długoterminowy wskaźnik sukcesu. Ich wytrzymałość jest zależna od odpowiedniego przygotowania dentystycznego, poprawnej aplikacji i stanu zdrowia tkanek jamy ustnej.

W jakich przypadkach można je stosować?

Licówki można stosować w przypadku urazu uzębienia, nieprawidłowości w strukturze,  w celu zamknięcia szczelin między zębami lub zmiany koloru zęba lub jego kształtu.

Jak wyglądają etapy leczenia?

W początkowej fazie dokonywana jest ocena stanu uzębienia pacjenta.

Następnie tworzona jest wizualizacja oczekiwanych efektów (dobiera się kolor i kształt zębów). Dzięki temu pacjent może zobaczyć, jak będzie wyglądał po skończonym leczeniu. Po zaakceptowaniu przez pacjenta wizualizacji i kosztów (cena pojedynczej licówki porcelanowej to 2.500zł) , lekarz dentysta delikatnie szlifuje zęby pod licówki (niekiedy wystarczy zmatowienie szkliwa). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Potem stomatolog robi wyciski oszlifowanych zębów i wysyła je do laboratorium protetycznego, gdzie na podstawie modelu technik przygotowuje licówki porcelanowe. W czasie potrzebnym do ich wykonania pacjent ma zabezpieczone zęby licówkami tymczasowymi.

Po 10-15 dniach dentysta zdejmuje tymczasowe zabezpieczenie i wstępnie przymierza licówki. Dobiera także kolor cementu, na który następnie przykleja porcelanowe nakładki. Za pomocą specjalnej lampy cement jest utwardzany, jego nadmiar się odcina, a zęby poleruje, by były idealnie gładkie.

MALO CLINIC WARSAW

Wyślij nam wiadomość